fbpx

Dažniausiai užduodami klausimai:

 

Kokie pagrindiniai komponentai sudaro saulės elektrinę?

Saulės elektrinė susideda iš šių pagrindinių komponentų: įtampos keitiklio (inverterio), saulės modulių, konstrukcijos, bei elektros instaliacijos komponentų (laidai, šarvai, automatai, apsaugos, įžeminimas ir t.t.)

Koks yra saulės elektrinės įrengimo procesas?

Saulės elektrinės procesas: saulės elektrinės prijungimo sąlygų gavimas iš ESO, sutarties pasirašymas => rangovo vizitas, projekto paruošimas, įrangos susiderinimas, sutarties pasirašymas => saulės elektrinės įrengimas => saulės elektrinės pridavimas ESO => saulės elektrinės paleidimas => galutinių dokumentų pasirašymas ir paruošimas APVA paramai gauti => dokumentų pateikimas APVIS.lt sistemoja (APVA) => paramos gavimas per 60 d.d.

Kokio dydžio saulės elektrinė yra reikalinga objekto energijos suvartojimui “uždengti”?

Saulės elektrinės galingumas yra parenkamas pagal invidualią sitauciją. Vertinant vieną objektą, skaičiuojamas metinis energijos suvartojimas, įvertinant galimos įrengti saulės elektrinės efektyvumą įvertinama elektrinės galia. Pvz: namas suvartoja 10000kWh energijos per metus, tokiu atveju reikalinga 10kW galios elektrinė. Jei stogas yra lėkštas ir orientuotas į pietus, elektrinės galia didinama, atsižvelgiant į efektyvumo praradimą. Jei efektyvumo praradimas 15%, norint pagaminti 10000kWh per metus, patartinta montuoti apie 12kW modulių galios.

Kiek kWh energijos turėtų pagaminti 1kW saulės modulių per metus?

1kW saulės modulių tobulomis sąlygomis turėtų pagaminti apie 1000kWh per metus. Elektrinės orientuotos pietų kryptimi, esant 30-40 laipsnių stogo pokrypiui, gali pagaminti apie 1050-1100kWh/kW per metus. Elektrinės turinčios neidealias sąlygas – mažesnį stogo pokrypį ir/ar orientaciją ne pietų kryptimi apie 900kWh/kW.

Turiu įrengtą 10kW elektrinę, ar galiu plėsti elektrinę dar 5kW?

Saulės elektrinės keitiklis turi 2 MPPT jungtis (kiekvienas MPPT turi 2 poras MC4 jungčių), į kurias jungiami saulės moduliai. 2 saulės modulių grandinės gali būti jungiamos į 1 MPPT, tačiau gradinės turi atitikti keletą reikalavimų – saulės modulių skaičius grandinėse turi sutapti ir abiejose grandinėse turi būti sujungti tokie patys moduliai. Turint 2 vienodas grandines, jas galima lygiagretinti į 1 MPPT, o naująjį 5kW praplėtimą galima jungti į 2 MPPT. Šiuo atveju svarbu įvertinti saulės modulių ir įtampos keitiklio specifikacijas. Lygiagretinamų grandinių itąmpą ir srovės stipris negali viršyti įtampos keitiklio leistinų įtampų ir srovių kiekviename MPPT.